BİLSEM Sınavlarına Hazırlık
BİLSEM Sınavlarına hazırlık süreci
84 / 100

BİLSEM sınavlarına hazırlık sürecinde olduğu gibi tüm sınavlara hazırlıkta en önemli aşamalardan biri çocukların duygusal yönleridir. Gerekirse psikolojik destek alınarak veya bir eğitim koçunun yönlendirmesine başvurarak çocukların sınav anında ya da hazırlık aşamasında stresten korunmasına yardımcı olunmalıdır. Dikkat dağınıklığının önüne geçilmeli, odaklarını artırılmalı ve bu süreçte yalnız olmadığı hissettirilerek endişeleri minimum seviyeye indirilmelidir.

BİLSEM Sınavlarına Hazırlık Sürecinde En Önemli Aşama

  • Sınav hazırlanma sürecinde sınav öğrencilerinin BİLSEM’in uyguladığı sınav sistemine yönelik çalışmalar yapması bu süreçteki en önemli adımdır.
  • BİLSEM tarafından uygulanan zeka testinin araştırılması, öğrenilmesi ve aday çocuklara uygulanması yabancılık hissiden uzaklaşılmasına ve diğer adaylara karşı avantaj sağlanmasına yardımcı olur.
  • İlgi alanlarına ve yeteneklerine destek olacak çalışmalar yapılmalı: Müziğe yatkın çocukların enstrüman ve müzikal etkinliklere teşvik edilmesi, çizim yeteneğine sahip çocuklarla başarılı ressamların çizimlerinin incelenmesi ve çizgi çalışmalarının yapılması, genel zihinsel becerilerin gelişmesi için çocukların yapboz, bulmaca tarzı oyunların oynaması ve çeşitli aktivitelerle desteklenmelidir.
  • Aday öğrencilerin geçmiş sınavlarda çıkmış soruları incelemeleri, BİLSEM içerikli uygulamalara göz gezdirmeleri ve ezberi değil kalıcı öğrenmeyi tercih etmeleri onların sınavda tam başarıyı elde etmelerini sağlayacaktır.

BİLSEM Sınavlarına Dijital Dokunuş

BİLSEM sınavlarına hazırlık aşamasında gelenekselleşmiş çalışma türlerinden destek alabilirsiniz. Bunlar BİLSEM hazırlık kitapları, örnek soruları içeren soru bankaları, deneme sınavları ve konu anlatım kitapları olabilir. Tüm bunların yanında MEB BİLSEM dijital bir dokunuşla öğrencilerin akıllı cihazlar üzerinden çocukları BİLSEM sınavlarına hazırlar.

MebBilsem, diğer yayınların aksine öğrencilere binlerce soru içeriği, deneme sınavları ve eğitim danışmanı hizmeti sunar. Bu sayede öğrenciler tek bir kaynak üzerinden aslında birden fazla kaynağın sunabileceği fırsatlara erişebilirler.

By cmersinli

Check out these Posts as well

Sonuç Bulunamadı

İstediğiniz sayfa bulunamadı. Aramanızı daraltmayı deneyin veya mesajın üzerindeki gezintiyi kullanın.

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüşmeye Başla