0
  • Alışveriş Sepeti Boş

    Alışveriş Sepetinizde Ürün Yok

0
  • Alışveriş Sepeti Boş

    Alışveriş Sepetinizde Ürün Yok

Aranacak kelime giriniz

post

İç Mekan Aktiviteleri

İç Mekan Aktiviteleri

Evde geçirilen sürenin artmasıyla birlikte, iç mekan aktiviteleri de önemini artırmaktadır. Çocuklar zamanın çoğunu televizyon karşısında ya da mobil oyunlar oynayarak geçireceklerdi. Söylemeye gerek yok, her iki şeye de kontrolsüz katılım, beden ve zihin için zararlıdır. Mobil oyunlara bağımlılık ters etki yapar. Çocuğun beyin gelişimini olumsuz etkiler. Çünkü çocuk yeteneklerini yapıcı düşünmek veya etrafındaki dünyayı gözlemlemek için kullanmayacaktır.

Meraklılık, çocuklarda önemli bir özelliktir. Soru sormak ve yeni şeyler öğrenmek, bakış açısını genişletecek ve akademik ve ders dışı etkinliklerde başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Hem fiziksel hem de zihinsel gelişim için faydalı olan eğlenceli iç mekan aktiviteleri ile çocukları meşgul edebilirsiniz. Kendi evi ile sınırlı da olsa onları yeni bir dünyayla tanıştırmak bizim sorumluluğumuzdur.

İç Mekan Aktiviteleri

Sanat Projeleri


Çocuklar renkleri sever. Kontrol edilmeleri ve onu kullanmanın doğru yolu hakkında bilgilendirilmeleri gerekebilir. Aksi takdirde, tüm evi renklerle dağınık hale getirebilirler. Çocukların ilgisini çekecek ilginç sanat projeleri seçin. Ve onu tamamlama yolunda ona rehberlik edin. Bir süre çocuklarla kalmanızı gerektirebilir. Aksi takdirde kağıdı yırtıp atabilirler ve duvarları boyamaya başlayabilirler.

Oyuncaklar ve Oyunlar

Sadece yaz için bazı oyuncaklar satın alın. Çocuklar oyuncaklardan çok çabuk sıkılırlar. Bu nedenle, oyuncakları çevreleyen bazı hikayeler oluşturabilirsiniz. Hikayeler onlara ilgi uyandıracak ve çocuklar oyuncaklarla oynamaya başlayacaktır.

Kitaplar ve Okuma


Çocuğun kitap koleksiyonundan okuyun. Hikayeyi dinlerken kitaplardaki büyük renkli resimleri görmeyi çok sevecekler. Her duyguyu canlandırmak ve hikayeye bağlamak çok önemlidir.

Bulmacalar


Bulmacalar çocuklarda merak uyandıracaktır. Bu, beyin gelişimine ve yaratıcı bir tutum başlatmaya yardımcı olacaktır. Çocuğun yaşına bağlı olarak bulmacaları seçin. Ne çok kolay ne de zor olmalı.

Bahçıvanlık


Çocuklar, bahçecilik faaliyetlerinde ebeveynlere yardımcı olabilir. Ayrıca farklı bitki türleri, özellikleri, iç mekan bitki türleri, bitkilerin neden güneş ışığına ihtiyaç duyduğu ve benzeri kavramlar hakkında onları eğitmek için de kullanılabilir. Bahçıvanlık etkinliği, özellikle dikim ve sulama etkinlikleri olmak üzere çocuklar için hem eğitici hem de eğlenceli olacaktır.

Yemek Pişirme


Bu, ebeveynlerin normalde çocukları dahil etmediği etkinliklerden biridir. Ancak, çocuklarla ilgili en verimli faaliyetlerden biridir. Sadece yanıklar veya diğer talihsiz olaylar konusunda dikkatli olmalısınız. Onları ocaktan ve ateşten uzakta tutun. Ayrıca, bıçakları tutmalarına izin vermeyin.

Aslında, çocukların dahil olduğu yemek pişirme faaliyetinin hamur hazırlama, şeker ve tuzu karıştırma, fırında pişirmeyi izleme vb. ile sınırlı olması ideal olacaktır. Bu sayede çocukları yemeğin gerekliliği, mutfakta alınması gereken önlemler ve yemek hazırlama yöntemleri konusunda eğitmiş olacaksınız. Her iki ebeveynin de mutfakta birlikte çalışması en iyisidir. Yemek pişirme iç mekan aktiviteleri arasında en ideal çalışmalardan biri olabilir.

İç Mekan Oyunları


Mağazalarda birçok iç mekan oyun kiti bulunmaktadır. Balonları alıp balon voleybolu oynamalarına, hedef satın almalarına veya bir tane çizmelerine yardımcı olabilir ve onları nişan alma oyunu, salon basketbolu ve benzeri birçok oyunla tanıştırabilirsiniz. İç mekan aktiviteleri için uygun büyüklükte, yaralanmaya neden olabilecek cisimlerin bulunmadığı bir oda veya evdeki otoparkı düşünebilirsiniz. Amacımız onları mobil oyunların kısır dünyasından mümkün olduğunca uzak tutmaktır. İç mekan oyunları çocuklara enerji verecek ve sağlıklarını iyileştirecektir.

Çocuklarınız için kapalı eğlenceli aktiviteler planlayın ve hazırlayın. Çocukları cep telefonu ve televizyondan uzak, eğlenceli bir dünya ile tanıştırabilmelisiniz. Öte yandan, cep telefonu ve televizyonun sınırlı kullanımına izin verebilirsiniz. Amaç, bu tür elektronik aletlere bağımlı olmalarını önlemek ve dünya ile bağlantılarını sürdürmektir.

MebBilsem‘in birbirinden farklı ve eğlenceli soruları ile zeka gelişimine hız verirken, akıllı cihazları da doğru bir şekilde kullanmayı keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.