0
 • Alışveriş Sepeti Boş

  Alışveriş Sepetinizde Ürün Yok

0
 • Alışveriş Sepeti Boş

  Alışveriş Sepetinizde Ürün Yok

Aranacak kelime giriniz

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

İlkokul ve Zeka Gelişimi

Çocukların zeka gelişimleri doğumdan sonra da devam eder. Bu nedenle ilkokul dönemi çocukların gelişimlerinin devam etmesi ve yeteneklerini yansıtılması açısından önem taşımaktadır.

Zihinsel, duygusal, bedensel, sosyal ve dil açısından gelişimi devam eden çocuklar desteklenmesi gerekir. İlkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerinin katılabildiği BİLSEM sınavları da bu gelişimin ve yeteneğin açığa çıkarılmasında yardımcı olmaktadır.

Çocuk Gelişiminde Aktiviteler Yeterli Mi?

Çocuk gelişiminde sadece aktivite yapmak yeterli değildir. Çocuğunuzu doğru tanıyarak onun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Çocuğunuza karşı duyduğunuz sevgiyi göstererek ve onunla birlikte vakit geçirerek onu çok daha iyi tanıyabilir, yetenek ve becerilerinin hangi alanda olduğunu keşfedebilirsiniz.

MebBilsem ile birbirinden farklı aktivitelerle çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda onu daha yakından tanıma imkanı elde edebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun gelişimini de yakından takip edebilirsiniz.

Yetenekli Çocukların Özellikleri Nelerdir?

Üstün bir yeteneğe sahip olan bireyler hem bebeklik hem de çocukluk döneminde birtakım özelliklere sahip olurlar.

 • Erken yürüme, erken konuşma ve okumayı erken öğrenme.
 • Ayrıntılara dikkat etme.
 • Sürekli yeni bilgi öğrenme isteği.
 • Yaşıtlarından daha fazla kelime bilme ve bu kelimeleri doğru bir şekilde telaffuz etme.
 • Çabuk öğrenme ve kavrama.
 • Çevrelerini ve etraflarında olup bitenleri gözlemleme yeteneği.
 • Yaratıcılık ve mucitlik özellikleri.

Anne ve Babalara Öneriler Nelerdir?

 • Üstün yetenekli ya da üstün zekalı da olsan çocuğunuzun bir “çocuk” olduğunu unutmayın.
 • Anne ve baba arasında tutarsızlığın olmaması ve alınan kararlarda görüş ve düşüncelerde birlik olması çocuk gelişiminde önemlidir.
 • Çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasında siz de rol model olarak ona destek olabilirsiniz.
 • Kitap ve dergi gibi çocuğunuzun yaşına uygun olarak içeriklerle onun gelişimini destekleyebilirsiniz.
 • MebBilsem içerisindeki eğlenceli ve eğitici aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretleriniz Ne Kadar?

Mevcut eğitim ücretlerimizi inceleyebilir, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öğrencim BİLSEM'e Nasıl Hazırlanacak?

İlkokul 1, 2, ve 3. sınıf öğrencilerine uygun olan içerikler öğrencilerin, Bilsem sınavlarına hazırlanmalarını desteklemektedir. Özgün sorularla ve Milli Eğitim Bakanlığına uygun alt yapısıyla mebbilsem.com, öğrencilerin BİLSEM sınavlarında zorlanmalarını en aza indirir. Birinci aşama Grup Tarama Sınavları ve ikinci aşama olan Bireysel Değerlendirme Sınavlarına yönelik hazırlanan içeriklerimizden öğrenciler tam bir dönem sonuna kadar faydalanabilmektedir.

Neden mebbilsem.com?

mebbilsem.com BİLSEM sınavlarına hazırlanırken; çok daha uygun fiyata, çok daha fazla soruya ulaşmanıza olanak tanır. Piyasadaki BİLSEM sınavlarına yönelik hazırlanan soru bankalarına göre, gelişmiş içerik ağıyla öğrencilerin başarı oranlarını yükseltir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen BİLSEM sınavları tablet ya da bilgisayar üzerinden gerçekleştirilmektedir. mebbilsem.com, öğrencilerin dijital ortama uyum sağlamalarını destekler ve onların sınav anında herhangi bir zorluk yaşamasının önüne geçer. mebbilsem.com kaynaklarından yararlanmak için ihtiyacınız olan tek şek internet bağlantısıdır. İsteyenler MebBilsem Uygulaması üzerinden de diledikleri anda diledikleri yerde BİLSEM sınavlarına hazırlanmaya devam edebilirler.

Zeka Gelişimini Nasıl Destekliyor?

MebBilsem sözel, görsel ve sayısal alanlarda farklı tarzda hazırlanan sorularla zeka gelişimini destekler. Çocukların yeni bakış açıları kazanmalarına yardımcı olur.

Eğitim Danışmanınız Var Mı?

Sistem üzerinden size atanan eğitim danışmanlarımıza istediğiniz zaman mesaj iletebilirsiniz. Sistem üzerinden iletişim kurarak, anlamadığınız sorulara cevap bulabilir ya da aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.